ghaher
21 دی 1401 - 08:07

یخ زدگی جاده های کوهستانی گلستان/ از سفرهای غیرضروری اجتناب شود

گرگان- رئیس پلیس راه گلستان با اشاره به اینکه تردد از گردنه‌های برفگیر و جاده‌های کوهستانی استان فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است، گفت: مردم از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمود شهرکی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: به دنبال تغییر شرایط جوی و کاهش چشمگیر دمای هوا و بارش برف، مشکلاتی در تردد عادی وسائط نقلیه بویژه در مناطق کوهستانی و برف گیر به وجود آمده و سطح جاده‌ها لغزنده و پوشیده از برف و در برخی نقاط یخبندان است.

رئیس پلیس راه گلستان با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان باز و تردد در جریان است، افزود: تردد از گردنه‌ها و جاده‌های برفگیر و کوهستانی به لحاظ کولاک و محدودیت دید فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

وی بر همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ و اطمینان از سالم بودن سیستم گرمایشی و برف پاکن خودرو هنگام سفرهای زمستانی تاکید کرد و گفت: رانندگان با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت کرده و پایبند به اصول رانندگی ایمن باشند.

شهرکی با تأکید بر اینکه رانندگان و مسافران از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، گفت: با توجه به کولاک مقطعی برف در گردنه‌ها و محورهای کوهستانی و یخ زدگی مقطعی سطح راه، رانندگان حتماً فاصله طولی را از وسایل نقلیه جلویی حفظ و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و تا پایداری شرایط جوی و خاتمه بارش برف، حتی الامکان از انجام سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 969441